اخبار
19

آزمایش بلیت موبایلی مبتنی بر NFC برای حمل و نقل عمومی مادرید

مجری سیستم حمل و نقل عمومی مادرید، برای آزمایش بلیت موبایلی مبتنی بر NFC، با شرکت‌های تلفنیکا، سامسونگ و جمالتو همکاری می‌کند.

داوطلبان شرکت در این آزمایش باید برنامه فروش بلیت حمل و نقل عمومی را که سامسونگ به طور خاص برای گوشی های گلکلسی تولید کرده را بر روی موبایل خود نصب و کارت پرداخت خود را در آن ثبت نمایند و پس از گذراندن این مراحل امکان خرید بلیت حمل و نقل عمومی را خواهند داشت.

 شرکت جمالتو طی تفاهمی با کنسرسیوم شرکت های حمل و نقل عمومی منطقه مادریدCRTM، سرویس Allynis، که یک سرویس مدیریت امن از راه دور (TSM) است را ارائه می کند و تلفنیکا نیز پلت فرم، UpTeq را بر روی تمام سیم کارت های خود ارائه کرده است.

فیلیپ کارمبریل، رئیس بخش های اروپا، مدیترانه و کشورهای مستقل مشترک المنافع در جمالتو اذعان داشت: «به جهت اینکه در این منطقه نرخ نفوذ گوشی های هوشمند83 درصد است، کنسرسیوم شرکت های حمل و نقل منطقه مادرید از پتانسیل مناسبی برای ارتقای استانداردها و کیفیت خدمات برخوردار خواهد شد.»

شرکت جمالتو همزمان به توسعه سیستم Tapit می پردازد، که به وسیله گوشی های هوشمند کاربران را از طریق کدهای QR، تگ هایNFC روی پوسترها، بسته بندی های محصولات و تبلیغات فروشگاه ها به سایت های خرید و یا فناوری Beacon (موقعیت یاب کالا در فروشگاه)، هدایت می کند و این امکان را برای آنان فراهم می سازد که محصول مورد نظر خود را فقط با یک کلیک خریداری کنند و هزینه آن بر روی صورت حساب تلفن همراه شان بپردازند.

این پروژه برای اولین بار با تمرکز اولیه بر تراکنش های انگلستان و به ارزش 30 پوند به ازای هر محصول دیجیتالی مانند نشریات الکترونیکی، ویدئوها، موسیقی و بازی ها آغاز شد.

شاپرک

 

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (4350)
کد خبر: 346

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: