اخبار فناورِِِِِِِی
26
چکیده: زمانی که ما عمیق‌ترین مراحل خواب خود به سر می‌بریم، مردمک چشمانمان به سرعت در جای خود حرکت می‌کنند و در خواب رویاهای عجیب و زنده‌ای را مشاهده می‌کنیم. دانشمندان در تلاش هستند تا این رویاها که پس از مدتی از یاد می‌روند را با استفاده از توانایی‌های مغز انسان تبدیل به فیلم کنند. ممکن است شما نیز تجربه‌ی خوابی عجیب را داشته باشید. خوابی که اگر در ... ادامه »
24
چکیده: اگر اهل یادداشت برداری به خصوص بر روی ابزارهای همراه باشید، حتما از Evernote استفاده کرده‌اید. این سرویس یادداشت برداری حرفه‌ای دارای نسخه‌ی رومیزی، نسخه تحت وب و نسخه مخصوص انواع ابزارهای همراه است. امروز نسخه‌ی تحت وب این ابزار یک بروزرسانی بزرگ را شاهد بوده است. Evernote محبوب افرادی است که ترجیح می دهند برای حفظ محیط زیست کمتر از کاغذ استف... ادامه »
19
چکیده: با انتشار تازه‌ترین نسخه از سیستم‌عامل محبوب ویندوز 10، به نظر می رسد ردموندی ها دست به خانه‌تکانی زده‌اند و ظاهر گرافیکی نسخه‌ی تحت وب برنامه مدیریت ایمیل Outlook را نیز تر و تمیز کرده‌اند. شاید این خانه‌تکانی بتواند کار با ایمیل ها را بیش از پیش جذاب کند. مهندسان مایکروسافت برای اینکه ظاهر برنامه‌ی مدیریت ایمیل Outlook برخط خود را جذاب کنند،... ادامه »
14
چکیده: در گذشته شاهد ساخته شدن ابزار پزشکی به روش پرینت سه بعدی بوده‌ایم و این بار به نظر می‌رسد محققان موفق به پرینت سه بعدی داروها نیز شده‌اند. با زومیت همراه باشید. موسسه‌ی مدیریت غذا و دارو آمریکا تایید کرد که اولین دارو با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی تولید شده است. این دارو ساخت Aprecia بوده و epilepsy-fighting Spritam نام دارد. این فناوری م... ادامه »
05
چکیده: گروهی از محققان موفق به ساخت کوچک‌ترین نیمه‌رسانا‌های دنیا شده‌اند. این گروه که از کشورهای مختلف جهان گرد هم آمده‌اند، ترانزیستوری ساخته‌اند که حاوی تنها یک مولکول است. با زومیت همراه باشد. محققان از نقاط مختلف دنیا با کمک یکدیگر موفق به ساخت ترانزیستوری شده‌اند که احتمال می‌رود کوچک‌ترین قطعه‌ی نیمه‌رسانای قابل ساخت نیز باشد. این ترانزیستور ا... ادامه »
03
چکیده: سرویس میرکت (Meerkat) یک سرویس استریم ویدیو است که در سال جاری میلادی سر و صدای بسیاری کرده و کاربران زیادی را نیز به سوی خود جذب کرده است. این سرویس حال امکان استریم ویدیو‌های ثبت شده با دوربین‌های گو پرو را ممکن کرده است. میرکت (Meerkat) یک اپلیکیشن استریم ویدیو است که پس از عرضه‌ی پریسکوپ (Periscope) توسط توییتر رقیبی جدید را پیش روی خود دید... ادامه »
24
چکیده: پس از اظهار نظر مدیر امنیتی فیس‌بوک مبنی بر کنارگذاشتن فلش، حال نسخه‌ی جدید مرورگر فایرفاکس نیز که می‌توان پس از بروزرسانی از آن استفاده کرد، از فلش پلیر پشتیبانی نمی‌کند و تمام نسخه‌های نرم‌افزار ادوبی را مسدود کرده است. پس از اظهار نظر مدیر امنیتی فیس بوک مبنی بر کنار گذاشتن فلش از فیس‌بوک، حال موزیلا نیز با بروزرسانی مرورگر خود، پشتیبانی ... ادامه »
23
چکیده: امروز بالاخره مذاکرات ایران با ۵ عضو دائمی شورای امنیت و آلمان که در لوزان بر سر چارچوب کلی آن توافق شده بود، نتیجه داد و طرفین توافقنامه نهایی مشترکی را تدوین کرده و امضا کردند. نتیجه این توافق به زودی بر اقتصاد کشور نمایان خواهد شد، اما دولت، کارآفرینان و ملت ایران در شرایط جدید پساتحریم باید چه موضعی داشته باشند؟ وضعیت بازار فناوری چگونه خوا... ادامه »
21
چکیده: دیروز گزارش موسسه IDC‌ را در مورد میزان فروش کامپیوترهای شخصی و دلایل افت فروش آن در زومیت خواندید در ادامه گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر را نیز در همین زمینه با هم مرور می‌کنیم. با زومیت همراه باشید. بازار کامپیوتر طی سال‌های اخیر با کاهش فروش روبرو بوده است و امسال نیز از این قضیه مستثنی نیست. طبق گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر، میزان فروش کامپ... ادامه »
18
چکیده: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتِ کشور در اظهار نظری جالب گفته است که رفتار ما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با دنیای کنونی، دارای شکاف ۲۰ تا ۳۰ سال است. نصرالله جهانگرد - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتِ کشور در اولین نشست شورای برنامه ریزی برنامه ششم توسعه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نقش فناوری اطلاعات و ارتب... ادامه »
صفحه 4 از 26اولين   قبلي   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين